Potřebujeme od vás povolit zpracování cookies, díky kterým lépe poznáme, co vás zajímá. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Na našem webu používáme i nezbytné cookies pro správnou funkci stránek.
Jak správně krmit ryby v jezírku?
Všechny ryby v zahradním jezírku krmíme jedenkrát, maximálně dvakrát denně. Pokud je budete krmit pravidelně ve stejnou dobu, budou náš příchod očekávat, což potěší každého majitele jezírka. Krmení pro ryby podáváme v menších dávkách, aby je ryby rychle snědly a granule neplavaly dlouho na hladině a tak nepřišly o důležité látky jako jsou vitamíny a probiotika, které jsme případně přidali před před krmením.
Krmení barevných kaprů
Krmiva pro Koi kapry dobře plavou na hladině, odkud se ryby krmí. Tak můžeme pravidelně kontrolovat zdravotní stav ryb, chuť k jídlu, vybarvení, vitalitu a kondici. O krmení ryb by se měl starat je jeden člověk, který si snadno všimne, když se ryby začnou chovat jinak. Když krmení na jeden nebo dva dny vynecháme, nezohledňujeme tento výpadek, ale další den pokračujeme obvyklou denní dávkou. Když odjíždíme na dovolenou, nemusíme se bát, že ji ryby bez každodenního přísunu krmiva nepřežijí. Dovolená bývá max. tři týdny, takže je můžeme klidně ponechat bez krmení. Pokud bude v této době krmit ryby v jezírku soused nebo příbuzný, může se stát, že ryby bude překrmovat a jediným výsledkem bude bujný růst řas a někdy také uhynutí ryb. Kapry a Koi kapry přestáváme krmit, když se sníží teplota vody v rybníčku pod 10 °C. Pro chladnější období jako je jaro a podzim podáváme rybách speciální krmivo pro tuto dobu. Pro ty, co se krmí ryby i v zimě jsou v sortimentu zimní krmivo. Majitelé chovných barevných kaprů vyhledávají výhradně japonská krmiva, která vynikají skutečně vysokou kvalitou.
Jak krmíme jesetery
Máme-li v jezírku samé jesetery , krmíme jednou až dvakrát denně speciálním krmivem. Ideální je například profesionální krmivo pro jesetery Al-Profi jeseter, které nabízíme v různých velikostech granulí. Velké jeseterovité ryby krmíme menšími granulemi než naopak.
Když chováme v jezírku kapry Koi i jesetery současně, snažíme se, aby se Koi kapři nekrmili granulemi pro jesetery. Má-li přijít bouřka, raději jesetery nekrmíme vůbec, protože může stoupnout teplota vody, snížit se obsah kyslíku ve vodě a jeseter může podané krmivo špatně trávit. Granule pro jesetery jsou tučné a nejsou vhodné ke krmení kaprů, i když jim mohou velmi chutnat. Nejprve nakrmíme Koi plovoucím krmivem, které je vhodné pro ně a asi tak po dvaceti minutách podávání malých dávek krmiva. Jakmile se barevní kapři nasytí, začneme krmit jesetery. Nevylučuje to však, že nějakou tu granuli pro jesetery také nesežerou. Granule pro jesetery spořádají v omezeném množství, takže si tak trochu vylepší jídelníček. Rozhodně nedělejme přestávku mezi krmením Koi kaprů a jeseterů. Kapr má chuť žrát stále a ani ne za hodinu je zase při plné chuti. Krmiva pro pstruhy se vyrábějí s vyšším obsahem tuku než pro jesetery, kterým takové krmení nesvědčí. Jesetery v oddělené nádrži, můžeme velice opatrně krmit, poklesne-li teplota vody v jezírku pod 10 °C. Jesetery a Koi kapry ve společné nádrži přestáváme krmit současně.