Potřebujeme od vás povolit zpracování cookies, díky kterým lépe poznáme, co vás zajímá. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Na našem webu používáme i nezbytné cookies pro správnou funkci stránek.
Vnější filtr s topením FiltoSmart
Pro čištění vody ve větším akváriu často vybíráme vnější filtr jako je OASE FiltoSmart nebo BioMaster s topítkem nebo bez. Topítka v modelech FiltoSmart Thermo jsou regulovatelné.
Externí filtry FiltoSmart se umisťují mimo nádrž. Filtr pracuje s různými filtračními médii v různých vrstvách. Rozhodující výhodou je možnost instalace například ve skříňce. Vnější filtry OASE jsou úchvatné pro svou vysokou filtrační kapacitu a dlouhou dobu životnosti. Dalším kladem je, že vybrané modely s označením FiltoSmart Thermo a BioMaster Thermo jsou vybaveny zabudovanými akvarijními topítky.
OASE vyvinula také spolehlivé a moderní rohové interní filtry BioPlus bez topítka a s topítkem. Filtr Bioplus se umisťuje uvnitř nádrže a je také vhodný jako filtrace do malého akvária. Jednou z výhod řady BioPlus je, že zde nejsou žádná viditelná hadicová spojení,
která by rušila celkový vzhled akvária.
Fungující akvarijní filtrace je důležitá pro kvalitu vody v akváriu a vytváří vhodné podmínky pro jeho obyvatele. Ve spojeni s částečnou výměnou vody udržuje ekosystém akvária v rovnováze, vytváří proudění, absorbuje látky, které způsobují zakalení a proudění obohacuje vodu kyslíkem. Odpad obyvatel akvária je rozkládán na neškodné sloučeniny bakteriemi, které se usazují ve filtračních materiálech. Základem pro výběr akvarijního filtru je v první řadě velikost akvária, která se měří množstvím vody.
Základní pravidlo jak vybrat filtr do akvária:
Je lepši vybrat filtrační systém, který je naddimenzován než filtrační systém, který by byl příliš malý.
Rádi Vám pomůže vybrat si správně. Protože filtr musí běžet celý den a noc, jsou kromě toho obzvlášť důležitými parametry vynikající kvalita a tichy chod, což externí filtrace do akvária OASE splňují.
Při výměně filtru nedávejte nový přímo. Nový filtr by měl běžet paralelně se starým filtrem po dobu
minimálně 2 až 3 týdnů. Důvodem je, že v novém filtru se musí nejprve vytvořit filtrační
biologie bakterií a ostatních mikroorganismů, které jsou zodpovědné za rozkládání amoniaku a dusitanů –
během tohoto období se mohou nahromadit nebezpečné chemikálie a ohrozit jednotlivé formy života v akváriu.
Čištění vody ve filtru akvária se provádí v různých stádiích.
Mechanické čištění znamená odstranění usazených látek a hrubších částic nečistot, jako jsou zbytky krmiva pro ryby, části rostlin a rybí
exkrementy. Biologické čištění zajišťují bakterie a mikroorganismy, které se usadily ve filtru, se živí organickými látkami, které přeměňují na neškodné
nebo je kompletně odstraňují z koloběhu.